Wyobrażenia o druku 3D

 

Większość osób swoją wiedzę na temat drukowania 3D bierze z różnego rodzaju mediów. Czy to internetu, czy telewizji. Jednak zwykle skupiają się np. na filmach twórców, którzy kupili tanią drukarkę 3D i starają się wydrukować w niej coś ciekawego.

122960_720(9)

Drukowanie 3D to profesjonalna technologia

Niestety to co pokazuje większość osób na temat drukowania 3D pokazuje ułamek możliwości tej technologii. To tak jakby prezentować wydajność najnowszego mac booka w przeglądarce internetowej.
Drukarki 3D najczęściej pokazywane w internecie skupiają się filamencie przypominającym plastik. Twórcy rzadko wspominają o tym, że drukowanie 3D jest możliwe przy użyciu innych materiałów takich jak np. metal, wosk. A w przyszłości prawdopodobni będzie możliwe drukowanie m.in. organów.
Wejdź pod ten link , a dowiesz się, że technologia drukowania 3D jest przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych. Tam też częściej używa się droższych urządzeń.

 

122960_720(19)

 
Wydajność i trwałość obiektów wydrukowanych w technologii 3D zależy m.in. od obranych ustawień, jakości filamentu, drukarki, oraz odpowiedniej jej kalibracji. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób niestety o tym zapomina i przez to narzekają na słabą jakość wydruku.

 

Technologia drukarek 3D jest wykorzystywana profesjonalnie - info..122960_720(29)
Technologia drukarek 3D jest wykorzystywana profesjonalnie.

 

Już dzisiaj technologia drukowania 3D jest wykorzystywana profesjonalnie. Jednocześnie drukarki kupowane do użytku domowego często oferują znacznie mniejsze możliwości niż te, które kupują profesjonaliści. Jednocześnie często nie jest wykorzystywana nawet połowa ich potencjału, więc inwestycja w bardziej zaawansowane drukarki do domu mija się z celem.