Przyciemnianie szyb samochodowych: Kraków, Wrocław, Poznań – czy to tylko moda?

Wiele osób uważa, że przyciemnianie szyb w aucie to tylko moda i to w dodatku szkodliwa. To jednak krzywdząca i niezgodna z prawdą opinia. Jak mówi przedstawiciel studiok22.pl/przyciemnianie-szyb-samochodowych-krakow , firmy oferującej m.in. przyciemnianie szyb samochodowych, Kraków, takie rozwiązanie służy także bezpieczeństwu. Jak to możliwe?

Dobre filtry chronią przed UV

43221215512(9)
Przyciemnianie szyb samochodowych.

Przyciemnianie szyb w swoim procesie stosuje folie, które są jak dobre filtry – chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ponadto w 90% unieszkodliwiają zjawisko odblasków słonecznych, które mogą zagrażać wzrokowi pasażerów. Taka ochrona przed słońcem zwiększa także komfort pasażerów – auto aż tak się nie nagrzewa przez szyby podczas słonecznych dni. Redukcja nagrzania pojazdu po dokonaniu przyciemniania szyb samochodowych, może wynosić nawet 60%.

W razie wypadku odłamki Ci nie groźne

Inną bardzo ważną funkcję, jaką może spełniać auto poza zabiegu przyciemniania szyb jest ochrona przed odłamkami szkła w razie zbicia szyby. Podczas wypadku, folia zatrzyma potłuczone szkło i nie zrani ono pasażerów. Właśnie z tych powodów zdecydowałam się na przyciemnianie szyb samochodowych. Kraków to miejsce,, gdzie po stosunkowo niskiej cenie zamontowano folie przyciemniającą na tylnych szybach w moim aucie. Rozwiązanie sprawdza się latem – dzięki przyciemnianiu szyb nie musiałabym jak co roku nabijać klimatyzacji samochodowej w połowie lata, bo zaoszczędziłam na jej wydajności, gdyż auto aż tak się nie nagrzewało przez okna.