Nowoczesne komunikowanie się z klientami.

 

Komunikacja z klientem, który będzie korzystał z firmy projektującej wnętrza powinna być na najwyższym poziomie a także dostępna dla każdego, kto być może zainteresuje się ofertą i w ciągu 5 minut podejmie decyzję o tym, że chce zmienić wystrój swojego wnętrza. homekoncept.shop/wnetrza.html wie jak poprawnie współpracować z klientem.

 

Czy warto dodać formularz kontaktowy? Tak- to zupełna oczywistość. Każda strona internetowa firmy projektującej wnętrza powinna być wyposażona w formularz kontaktowy, bo to dla wielu klientów najwygodniejsze narzędzie. Formularz musi być czytelny, łatwy w wypełnieniu i połączony z kontem e-mail, które ktoś, najlepiej architekt wnętrz cały czas obsługuje. Klienci firm aranżacyjnych wnętrza wierzą bowiem, że kontakt za pomocą formularza gwarantuje uzyskanie szybkiej odpowiedzi – nie można zawieść tych oczekiwań. Jeśli informacje na temat oferty projektów wnętrz umieszcza się na stronie głównej, a tym bardziej jeśli strona mieści się na jednym ekranie, to nie można zapomnieć o podaniu danych do szybkiego kontaktu także na stronie głównej. Klienci będą ich szukać na dole strony, czyli w stopce. Tutaj warto podać numer telefonu/infolinii i adres e-mail do biura gdzie pracują dekoratorzy wnętrz.

 

Przyda się też link do formularza kontaktowego biura projektowego. Zakładka kontakt to nieodłączny element strony firmy projektującej wnętrza, który musi znajdować się tam, gdzie klienci go zwykle szukają: w górnym Menu. W zakładce kontaktowej, poza formularzem, warto też podać inne opcje nawiązania kontaktu z firmą: adresy e-mail do poszczególnych architektów i dekoratorów, numery telefonów, koniecznie stacjonarny adres firmy, który uwiarygadnia jej ofertę. Jeśli prowadzi się firmę projektującą wnętrza w domu lub gdzieś stacjonarnie – warto zamieścić mapkę.

 

6700023777(121)

 

Wielu klientów lubi sobie porozmawiać z firmami projektującymi wnętrza za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Niektórzy robią to z przyzwyczajenia, inni z oszczędności. Warto więc dodać opcję nawiązania kontaktu z architektami przez np. Skype czy Gadu-Gadu. Warunek jednak jest taki, że ktoś faktycznie będzie te komunikatory obsługiwać. Komunikator wewnętrzny to bardzo modne rozwiązanie, obecne na wielu stronach. Komunikatory typu pop-up umożliwiają klientowi szybkie zadanie pytania kompetentnemu pracownikowi firmy. Wyskakujące okno pełni też funkcję wizerunkową – sprawia profesjonalne wrażenie. Zachęca również do dłuższego pozostania na stronie. Ponownie jednak sens utrzymania takiego komunikatora zależy od tego, czy ktoś rzeczywiście będzie go na bieżąco obsługiwać. „Zostaw wiadomość, odezwiemy się” – taki komunikat jest pozbawiony sensu. Link do Facebooka, który może być bardzo dobrym narzędziem komunikacji z klientami, szczególnie młodszymi i aktywnymi w social mediach. Wiele osób lubi zadawać firmom pytania na ich profilach, licząc przede wszystkim na błyskawiczną odpowiedź. Umożliwienie klientom szerokiego wyboru form kontaktu zwiększa szansę na to, że ten kontakt w końcu nastąpi. Te narzędzia nie są ani drogie, ani skomplikowane we wdrożeniu, dlatego warto rozważyć zastosowanie choćby kilku z nich. Każde szanujące się biuro projektowe wie, że te rozwiązania są idealne do podniesienia poprzeczki dla konkurencji.